دانلود رمانشهید همت | معلم فراری

دانلود رمانشهید همت|معلم فراریبا لینک مستقیم از رمان فوریو

توضیحات کتاب :

زندگیrlm;نامه داستانی محمدابراهیم همت، فرمانده لشکر 27محمد رسول الله(ص) سپاه، که پس از 28 سال زندگی الهی، درسال 1362 و در جزیره مجنون ازجبهه rlm; هاىجنگ ایران و عراق به شهادت رسیده است.

او در کربلای

حسینی، با تنفس مادر، بوی خون و شهادت را استشمام کرد و تربت مطهر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) جان و روانش را عاشورایی کرد. آزادگی، حریت، شهامت، شجاعت، تسلیم، رضا، ادب و معصومیت تحفه هایی بود که در آن سرزمین الهی در وجود او شکوفه کرد.

مادرش می گوید که ابراهیم در پنج سالگی به نماز ایستاد و به مسجد رفت و پدرش به یاد می آورد وقتی به ده سالگی رسید، سوره مبارکه یس و تعدادی از سوره های قرآن را فراگرفته بود.

مقدمه کتاب با عنوان "یک جور زندگى" شرحى مختصر از سیرزندگانى وى است. ۹ فصل دیگر کتاب، دربردارنده خاطراتى ازگوشه rlm;هاى زندگى این شهید است که با زبانى داستانى و براى rlm;نوجوانان به نگارش درآمده است عناوین این بخش ها عبارتست از:"مورچهrlm; هاى زیر ماشین"، "آشى که یک وجب روغن داشت"،"معلم فرارى"، "سلاح زیربرف"، "پاهاى بزرگ"، "ظرفشوىrlm; نیمهrlm; شب"، "وحشت از شیشیه"، "پس گردنى" و "لبخندى که روىrlm;سینه ماند".

دوران کودکى و ظلم ارباب، سربازخانه شاهى و روزه ماه رمضان، مدرسه و سخنرانى و فرار، کردستان و درگیرى با ضد انقلاب ها، ماجراى پوتینrlm; هاى کهنه، کار نیمه شب در جبهه،. و آخرینrlm; لحظات زندگى عمده مطالب نقل شده در این کتاب است.

معلم بود، وقتی به شاگردانش درس ایستادگی میداد کنار تخته سیاه نایستاده بود گچ هم نمی خورد؛ با فریادش کسی را مجبور به یادگرفتن نمی کرد.

آنها که می خواستند یاد بگیرند خودشان ایستاده بودند؛ سرتا پا گوش شده بودند همه وجودشان چشم شده بود تا نکته ای از خاطرشان دور نماند.

در کلاس نبود که بر تخته سیاه تاریخ بنویسد؛ حرف هایش خط سفیدی بود بر تاریخ سیاهی که شاه رقم زده بود؛ در حیاط مدرسه ایستاده بود و در مقابل چشمان از تعجب گرد شده سرلشکر ناجی و همراهانش و برای شاگردان جویای حقش روشنگری می کرد.

حق داشت از صدای هیچ توپ و خمپاره ای سر فرود نیاورد.

از معلمش یاد گرفته بود جز برای خدا سر خم نکند جز خشم خدا از چیزی نترسد.

بارها و بارها کلامش را برای خود تکرار می کرد"جزایر باید حفظ شود بچه ها"و به ادامه راهش عمل کرد؛ با عملش ثابت کرد درسش را خوب یاد گرفته.

او حسین وار جنگید.

آخر امام فرموده بودند: جزایر باید حفظ شود بچه ها حسین وار بجنگید.

راهنمایی :برای خواندن کتاب پس از باز کردن فایل pdf کلیک راست (right click) کرده و گزینۀ Rotate clockwise را انتخاب کنید .

دانلود نسخه PDF به صورت کامل حجم : 1.11

مخاطب خاصم جای تو روی چشممه

من با تنهایی هایم...

جملات و عکس های تنهایی

، ,دانلود ,معلم ,کتاب ,یاد ,ها ,تخته سیاه ,و در ,یاد گرفته ,حسین وار ,جزایر باید

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
safirelecurmia sesootweb2008 abbaszadeh-org listtipasign dl9800 powerpointm mahdimehvari7ershad milad2farsi whirlpool mansa